Novinky

Devatenáctý – letos pětiturnajový Christmas Cup je i s vánočními svátky a novým rokem za námi. Bylo to doslova vele-utkání padesátky mužstev z Evropy a Ruska. Hráči, jejich rodiny a trenéři společně s námi zakončili rok s tím co máme všichni nejraději – se svou láskou, se svou vášní – s ledním hokejem. Od 11. až do 23. Prosince bylo od ranních hodin jasné že se v Bílině a Mostě něco děje, Christmas Cup 2017 doslova naplnil nejen tato naše dvě severočeská Města turistickým ruchem.

Každý den začínal již z rána zápasy, hrálo se jako o život a v mnoha případech se jednalo již od začátku o velmi zajímavý a akční hokej ! Každý tým přijel s jasným cílem - vyhrát a nechtěl to svému soupeři dát zadarmo, bojovalo se a stadiony v Bílině a Mostě byly během zápasů doslova naplněné emocí. Výpravy mužstev jak z domácích tak i zahraničních stájí vždy při hře svých hokejistů na tribunách utvořily kotle a nechaly o sobě vědět bujarou a hlasitou podporou díky čemuž to na Christmas Cupu vypadalo přesně tak jak to má na hokeji vypadat.

Každý první den dílčího turnaje byl pro hráče specifický především velkolepým zahajovacím ceremoniálem při kterém zhasla světla a hráči se nechali na turnaji uvítat v podobě hudebního vystoupení kapely Basic a velmi zajímavých exhibičních vystoupení těch nejlepších z místního krasobruslařského oddílu – vše doprovázené profesionálními světelnými efekty. Závěrem uvítání pak také byla mužstva přivítána zástupci Měst a pořadateli turnaje a nastoupili na led aby se navzájem při zaznění svých národních hymen představili.

Dalším rozptýlením od zápasů bylo každý první den také v podobě dovednostních soutěží kdy zástupci ze všech týmů bojovali o prvenství v kategoriích rychlost na jedno kolo, slalom s pukem, střelba na přesnost a samostatné nájezdy. Hráči všech kategorií bojovali do posledních sil a mnohdy to bylo jak se říká opravdu o „fous“ a i při této příležitosti se z tribun ozývalo hlasité podpory což dopomohlo k nezapomenutelné a bohaté hokejové atmosféře.

Čím více se blížilo k finále, tím byly zápasy vyrovnanější a napínavější a mnohdy došlo i na nějaké ty šarvátky což k hokeji také v určité míře patří, s vyjímkou posledního finále nejstarší kategorie které muselo být díky stylu hry Běloruského týmu předčasně ukončeno si ale vždy hráči ve sportovním duchu na konci vždy podali ruce a dali najevo že to hlavní proč zde jsou je hokej.

Závěrem každého turnaje byl také slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém opět týmy nastoupili na led a tentokrát byli oceněni za své výkony. Gratulace, potlesk, diplomy, věcné dárky, medaile a poháry byly předány nejlepším týmům, hráčům turnaje a také vítězům dovednostních soutěží.

Celý turnaj byl také „naživu“ na internetu a sociálních sítích, pro všechny kteří se z nějakého důvodu nemohli podívat přímo na turnaj – bylo denně připravováno aktuální video zpravodajství s rozhovory, sestřihy ceremoniálů a dovednostních soutěží na našem Facebooku www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/ - takže i ti co zůstali doma byli plně v obraze, výsledky a rozpisy zápasů bylo také možné sledovat na www.christmascup.cz a souhrnné informační články také na www.avantgardsporttv.cz . Premiérově také byly téměř všechny zápasy a ceremoniály letošního Christmas Cupu profesionálně vysílány živě na portálu www.tvcom.cz .

V kategorii do jedenácti let (U11) se z celkem jednácti mužstev na stupnici vítězů umístily týmy 1. Czech Stars Team, 2. HG 93 Nurnberg a 3. North Stars 2007. Nejlepšími hráči turnaje byli jako brankář Tobias Trejbal z North Stars 2007, jako obránce Matias Baksalary z Czech Stars Team, útočník Maxim Schfer z HG 93 Nurnberg a nejproduktivnějším hráčem byl Kryštof Kulhánek z Young Talents. Vítězové dovednostních soutěží byli Sebastian Prejza z North Stars 2007 v kategorii rychlost na jedno kolo, Andre Grin z HG 93 Nurnberg v kategorii slalom s pukem, Vlastimil Blažek z Czech Stars Team v kategorii přesnost střely, Jan Trefný z Czech Stars Team v kategorii nájezdů – střelec a Daniel Civiš z Czech Stars Team v kategorii nájezdů – brankář.

V kategorii do devíti let (U9) se z celkem deseti mužstev na stupnici vítězů umístily týmy 1. Czech Stars Team, 2. Avantgard Hockey a 3. WTT Slovakia Talent. Nejlepšími hráči turnaje byli jako brankář Oliver Pinc z Avantgard Hockey, nejlepší hráč Kevin Kváš z Czech stars Team a nejlepší střelec byl Daniel Svoboda z Young Talents. Vítězové dovednostních soutěží byli David Svoboda z Young Talents v kategorii rychlost jednoho kola, Jakub Kyncl z Avantgard Hockey v kategorii slalom s pukem, Zdeněk Klíma z Young Talents v kategorii přesnost střely, Daniel Holub z Avantgard Hockey v kategorii samostatných nájezdů jako střelec a Veronika Ortová v kategorii samostatných nájezdů – brankář.

V kategorii nejmladší – do osmi let (U8) se z celkem deseti mužstev na stupnici vítězů umístily týmy 1. WTT Slovakia Talent, 2. HC Sparta Praha 2 a 3. Avantgard Hockey. Nejlepšími hráči turnaje byli jako brankář Roman Špoták z WTT Slovakia Talent, hráč František Lukeš z Avantgard Hockey a útočník Jakub Moravec z Czech Stars Team. Vítězové dovednostních soutěží byli Tomáš Horáček z HC Sparta Praha v kategorii rychlost na jedno kolo, Eliáš Zenkl z HC Sparta Praha v kategorii slalom s pukem, Daniel Kříž z Avantgard Hockey v kategorii přesnost střely, Jáchym Synek z HC Sparta Praha v kategorii samostatných nájezdů jako střelec a Jakub Synek taktéž z HC Sparta Praha v kategorii nájezdů jako brankář.

V kategorii dvanáctiletých (U12) se z celkem jedenácti týmů na stupnici vítězů umístily týmy 1. North Stars, 2. Young Talents a 3. HC Mountfield Hradec Králové. Nejlepšími hráči turnaje byli jako brankář Filip Horáček z North Stars, obránce Lukáš Sochor z HC Draci Bílina, útočník Vojtěch Steklý z Young Talents a Adam Titlbach z North Stars. Vítězové dovednostních soutěží byli Levente Birta z UTE Budapest v kategorii rychlost jednoho kola, Tristian Buhl Petersen z AM Media v kategorii slalom s pukem, Maximilian Stock z Bavarian Lions v kategorii přesnost střely, Samuel Maišner z HC Mountfield Hradec Králové v kategorii samostatných nájezdů jako střelec a Oskar Lisler z Young Talents jako brankář.

V kategorii čtrnáctiletých (U14) se z celkem dvaceti týmů na stupnici vítězů umístily týmy 1. HC Rytíři Kladno, 2. Raubichi a 3. HC Slovan Bratislava. Nejlepšími hráči turnaje byli jako brankář Adam Ševčík z Young Talents, obránce Adam Židlický z HC Rytíři Kladno, útočník Jiří Štěpánek z Výběr Most a jako nejproduktivnější hráč Jonas Dobnig z KAC Klagenfurt. Vítězové dovednostních soutěží byli v Mostě Richard Patzelt z HC Slovan Bratislava v kategorii rychlost jednoho kola, Filip Sitar z EHA v kategorii slalom s pukem, Kristers Vitolinš z Team Jelgava v kategorii přesnost střely, Maxim Mamonov z HC Slovan Bratislava v kategorii samostatnýách nájezdů jako střelec a Kristars Steinberks z EHA jako brankář. V Bílině soutěže vyhráli Jonas Dobing z EC KAC Klagenfurt v kategorii rychlost jednoho kola, Jan Rindoš z HC Piráti Chomutov v kategorii slalom s pukem, Yahor Maksimenka z Raubichi v kategorii přesnost střely, Anton Astashevich v kategorii samostatných nájezdů jako střelec a Adam Ševčík z Young Talents jako brankář.

Christmas Cup rok co rok roste a stává se velkolepější soutěží – již tak je svého formátu jeden z největších v celé Evropě a polevovat nehodlá. Každý turnaj dostáváme velkou spoustu pozitivních slov a pochval od trenérů, hráčů i rodičů našich hostů o které je u nás vždy dobře postaráno čehož si velmi vážíme a právě pro vás usilovně pracujeme na tom aby každý další turnaj byl lepší, větší a kvalitnější než ten předchozí. Kdo se chce přesvědčit o velikosti a kvalitě tak bude mít šanci již letos v Dubnu na tradičním Easter Cupu který bude tentokrát probíhat celý měsíc a bude historicky největší, těšíme se na vás !