Novinky

Ruský v Německu žijící útočník Georg Saakyan, narozen v roce 2000 je další z hráčů, kteří položili základy své úspěšné hokejové kariéry u Avantgardu, jeho účast v Hokejové škole a na Víkendových kempech přináší ovoce. Pravidelně je jedním z nejvýznamnějších hráčů turnajů Easter Cup a Christmas Cup a hokej trénuje již ve skutečně nízkém věku konkrétně ještě před jeho pátými narozenniny. Jeho prvními kluby v Rusku byly North Star Moskva a Atlant Mitišči, na sklonku roku 2007 po přestěhování do Německa nalezl své uplatnění v týmu Dresdner Eislöwen Juniors kde to dotáhl na jejich 1. juniorskou ligu a právě v tomto období začal se svým otcem pravidelně jezdit trénovat a hrát k Avantgardu kde s trenérem Zdenkem Kolmanem výrazně zlepšil veškeré své herní dovednosti díky kterým v kanadském bodování patří mezi nejlepší hráče soutěží kterých se účastní – na Avantgardské turnaje a tréninky stále pravidelně jezdí a aktivně se jich účastní díky čemuž se mu daří se neustále zlepšovat. Pravidelně je zván do mládežnických reprezentací Německa, v sezóně 13/14 hrál v klubu Jung Adler Manheim a v sezóně 14/15 se pak vrátil k Drážďanským juniorům. V sezóně 15/16 začal pak nastupovat v Německé mládežnické reprezentaci U15 a rok na to již patřil ke stěžejním hráčům reprezentace kategorie U16. Dnes trénuje s A mužstvem v Drážďanech kde letos hrál i v 1. lajně 18ti letých. Díky svým zkušenostem pravidelně hrával a hrává soutěže se staršími, protože svou hrou své vrstevníky vysoce převyšuje – pokud ve svém tempu nepovolí tak vyhlíží na velmi slibnou hokejovou budoucnost.

 

Ahoj Georgi, řekni nám něco o tobě a hokeji, víme – že jsi s ním začal velmi brzo, jaké to bylo ? Prvně jsem hokej „hrál“ v Rusku již ve třech letech, neskutečně mě to bavilo a zaujalo – okamžitě jsem se do té hry zamiloval.


Po té co jste se odstěhovali do Německa našel jsi své místo v Drážďanech – bylo to těžké ? V roce 2007 kdy mi bylo 7 let jsme se s rodinou přestěhovali do Německa a nebylo to pro mě jednoduché dostat se do nového týmu, neměl jsem tam žádné kamarády a tehdyj sem si uvědomil že musím ukázat co ve mně je, po prvních hrách se začal získávat na popularitě a s tím se všechno změnilo, najednou to zase byla zábava a v kolektivu sem se začal cítit skvěle.
 

Krátce po té co jste se zabydleli v Německu jste začali jezdit trénovat a hrát k Avantgardu, jaké to bylo a myslíš, že ti to hodně pomohlo ve zlepšení tvých henrích dovedností ? Určitě ano, chtěl jsem být lepší a lepší tak jsme s otcem jeli k Avantgardu na první turnaj a bylo to super, později pak také hlavně na kempy kde mě Zdeněk Kolman hodně naučil, naučil mě jak pořádně střílet a různé druhy střel, také jak rychle a efektivně bruslit, držení puku jak se s ním pohybovat a mnoho dalšího – opravdu velmi mi to pomohlo.
 

Každý rok hraješ v Avantgardském dresu na turnajích Christmas Cup a Easter Cup, těšíš se z nich pokaždé stejně jako poprvé ? Na těchto turnajích pokaždé získávám nové zkušenosti, každý rok si zahrát proti různým i novým týmům z Evropy a Ruska je perfektní zkušenost – týmy jsou každým rokem lepší a lepší a já z toho čerpám ve velkém, turnaje jsou vždy velmi dobře organizované a pokaždé se na ně velmi těším.


Co tvůj hokej v současnosti ? Jak to s tebou vypadá, co děláš, kde hraješ a jaké máš výhledy a ambice do výhledové budoucnosti ? Teď hraju v Drážďanech s juniory a s profesionály v Německé druhé lize a také v Německém reprezentačním dresu kategorie U18. Chci pochopitelně jít co nejdál, rád bych se dostal do vrcholových lig jako jsou KHL nebo NHL a udělám pro to všechno.


Poslední jednoduchá otázka, co pr otebe hokej znamená ? Zcela jednoduše, hokej je pro mě vším – můj život, má láska, má hrdost.

Děkujeme za rozhovor a přejeme ti jen to nejlepší a ať to ve svém hokeji dotáhneš co nejdále !

FaLang translation system by Faboba

CHRISTMAS CUP 2018

více zde

Easter cup 2019

více zde

SUMMER CUP 2019

info zde

Partneři


 
Powered by Joomla!. Design by: free joomla theme simulator  Valid XHTML and CSS.