Novinky

Druhý z Avantgardské nejslavnější bratské dvojice pocházející z Kysuckého Nového Města – Michal Roman který také jako svůj bratr dojížděl na Avantgardské tréninky do Mostu více než 600km sklízí ovoce. V Srpnu byl nominován a hrál v seniorské reprezentaci Slovenska v utkání proti Čechům, jednalo se konkrétně o druhý odvetný přípravný zápas. V letošní sezóně bude hrát pravidelně Slovenskou extraligu v dresu MsHK Žilina kam přestoupil po několikaletém působení v Třinci..

Michal nám odpověděl na pár otázek ohledně aktuálního dění kolem jeho hokeje.

Jak se ti hrálo v reprezentačním dresu ? Je to jiné než reprezentace na které jsi zvyklý ? Řekni nám nějaké svoje pocity a dojmy, jaké to pro tebe bylo ?

"Boli to skvelé pocity. Áno tempo bolo veľmi vysoke a celé to bolo hrozne na rýchlo keďže som tam šiel ako náhradník. "

Co kolektiv a trenéři ? Jaké na tebe kladli nároky ? Jistě to musí být dobrá motivace, ctěl by ses do reprezentančího dresu vrátit ?

"V podstate som tam bol len jeden deň ale mal som z toho dobre dojmy. Ukázali mi čo odomňa budú chcieť v zápase . Samozrejme je to veľká motivácia. "


Co tvůj přestup do Žiliny, proč vlastně ? Jaké hlavní výhody v tom vidíš, hraje roli například i to že je to blíž ke Kysuckému Novému Městu ? Jak se na sezonu těšíš a co pro tebe ten přestup znamená, co od něj očekáváš ?

"Tak chcel som sa posunúť z prvej ligy a v Žiline som videl príležitost pravidelne nastupovať. Určite zohralo rolu aj to že to mám kúsok od domu. Hlavne chcem čo najviac hrať zbierať skúsenosti a zlepšovať sa. "


Vrátím se ještě k MS v Kanadě, jak tam se ti hrálo ? Jaké z toho máš pocity a jakou ti to bylo zkušeností ?

"Hralo sa mi tam výborné. Určite to boli najkrajšie veci ktoré som v hokeji zažil. Mám na to krásne spomienky. "


Sklízíš úspěchy a jsi velmi nadějný hráč, jistě tomu předcházela spousta práce a velká dřina – jak vypadaly tvé začátky ? Co ti pomohlo dostat se tam kde jsi dnes ?

"Vo veľkej miere mi pomáhali rodičia a môj mladší brat s ktorým sme si boli navzájom oporou. Taktiež mi pomohlo veľa turnajov a zápasov navyše ktoré som absolvoval s Avantgard Hockey a taktiež letné kempy. Mám na to tiež krásne spomienky a to všetko mi pomohlo na mojej ceste ďalej."

Děkujeme za odpovědi a držíme palce, ať se ti daří !

Michal Roman v minulosti hrál pravidelně 1.ligu v HC Frýdek Místek a reprezentoval Slovensko na mistrovství světa do 20 let v Kanadském Torontu a Montrealu, kde patřil mezi nejlepší obránce celého turnaje a s jedním vstřeleným gólem a třemi asistencemi měl jako jeden z mála Slováků kladné body v kolonce +- při 22 obdržených brankách během celého mistrovství světa. Oba bratři patřili mezi jednoznačně nejlepší hráče slovenského mužstva a jako jedni z mála Slováků patřili ke skutečným hvězdám turnaje. Rozhodli rozhodující zápas, v boji o čtvrtfinále s Lotyši. Díky svým dovednostem Michal díky svým zkušenostem které nasbíral u Avantgradu kde při trénincích vycházeli z obrany, pravidelně hraje oslabení i přesilovky ve kterých je pro svůj tým nepostradatelnou oporou.

FaLang translation system by Faboba

CHRISTMAS CUP 2018

více zde

Easter cup 2019

více zde

SUMMER CUP 2019

info zde

Partneři


 
Powered by Joomla!. Design by: free joomla theme simulator  Valid XHTML and CSS.