Novinky

Ve dnech 31. března až 23. dubna se v Mostě a částečně v Litvínově odehrál již 16. a zatím rekordně největší ročník hokejového mega-šampionátu Easter Cup s přesným názvem Easter Cup 2017, který se letos skládal z celkem sedmi dílčích turnajů různých věkových kategoríí – U8, U10, U12, U13, U14, U15 a U16. Na turnaj se sjela mužstva ze Slovenska, Holandska, Belgie, Finska, Francie, Ukrajiny, Rakouska, Německa, Ruska, Běloruska, Slovinska, Švédska, Švýcarska a samozřejmě Česka – zkrátka z pomalu celé Evropy. Jednotlivé turnaje měly vždy své slavnostní zahájení s doprovodným kulturním programem o který se postaral dětský rockový sbor Melodica z Bíliny a oddíl Krasobruslení Most, po té nastoupené týmy slavnostně uvítal primátor Města Mostu nebo některý z jeho náměstků, popřál jim hodně štěstí do hry což pak vystřídalo znění národní hymny všech nastoupenách týmů. Slavnostní zahájení bylo pak vždy vystřídáno dovednostní soutěží v disciplínách rychlost na jedno kolo, slalom s pukem, rychlost střely, střela na přesnost a samostatné nájezdy pro brankaře i střelce. Každý turnaj měl samozřejmě i velké finále – na finálový zápas týmy také nastoupily při svých národních hymnách a po velkolepém finále se pak všem týmům a hráčům předalo ocenění za jejich výkony z celého turnaje.

Nejen pro všechny zúčastněné ale i pro celé Město byl Easter Cup 2017 vydatnou záležitostí a jeho atmosféra byla všude, parkoviště před Mosteckým zimákem bylo permanentně k prasknutí plné a město zažilo opravdu nášup turistické aktivity. Všem hostům se v Mostě opravdu líbilo, chválili si jak se k nim Mostečané chovají, chválili si příjemné prostředí, líbil se Hněvín, líbil se také  Kostel Nanebevzetí Panny Marie ale i řada dalších míst které mužstva ve volném čase navštívila – každý koho jsme se zeptali nám bez přemýšlení řřekl že již teď během turnaje se těší na další ročník a další návštěvu Mostu. Že se něco děje, bylo znát na první pohled při pohledu na stadion protože i venku před ním to žilo, pokaždé kdy to počasí dovolilo se venku hrálo, trénovalo a pod taktovkou Dje Milana se doslova "pařilo" o různé ceny přičemž i místní se často do této zábavy rádi připojili. Vevnitř na zimáku to pak vřelo sportovním duchem, když zrovna nebylo zahájení, dovednostní soutěže nebo ukončení tak se hrálo jako o závod. Hlediště často byla plná rodičů a přátel hráčů kteří svým blízkým hlasitě fandili. Bubny, řechtačky, trubky a hlasité davové skandování týmových jmen se stalo denním chlebem všech účastníků, často to byla zábava, často trochu nervy, často slzy a často i velká radost z jednotlivých gólů a vyhraných zápasů. Trenéři všech týmů se jednoznačně shodli že takový turnaj je pro mladé hráče neuvěřitelně drahou zkušenností a příležitostí si mnohdy poprvé zahrát ten pravý hokej proti tolika týmům z tolika zemí a že organizace turnaje je na velmi vysoké úrovni – o všechny bylo dobře postaráno, zázemí, ubytování, stravování, zdravotní pomoc, komunikace v různých jazycích – nic nikomu nechybělo a vše fungovalo.

Z hlediska organizace byl Easter Cup 2017 posílen i v oblasti mediální a sociálních sítí. Každý den se na stránku Facebooku @AvantgardHockeyCZE v jednom kuse přidávalo různé aktuální info a zajímavosti a to přímo z místa dění – denně rozhovory s trénery i hráči různých tůmů, fotky, krátká videa a krátké zprávičky o tom co se zrovna děje ať už ze slavnostních ceremonií či z herního maratonu vždy v realném čase hned na síť což rodiče a přítelé hráčů z Evropy kteří museli zůstat doma uviítali. Na příspěvky reagovali, sdíleli je a v některých případech dokonce i poprosili o něco málo obrázků ze hry konkrétního týmu a vždy jim bylo vyhověno. Facebook jako v dnešní době nejmocnější nástroj pro rychlé a dostupné předání informací se také patřičně odkazoval na web www.eastercup.cz kde mohli návštěvníci nahlédnout na tabulky, výsledky a další užitečné informace. Easter Cup 2017 s tímto zašel ještě o kousek dál a krom živé sociální sítě byl z každé kategorie realizován také shrnující videoreport na kterém byla vždy zachycena atmosféra a průřez děním celého turnaje na stadionu i před ním. Díky připravenosti byla zachycena také dnes již notoricky známá bitka která se odehrála těsně po zápase o 3. místo kategorie U16 mezi týmy Liba Academy 11 Košice ze Slovenska a HC Brest z Běloruska při které se hráči z Brestu pustili i do jednoho z rozhodčích. Bitka v rámci dnů obletěla doslova celý svět a Easter Cup se tak stal světové známým turnajem. Kromě videoreportů ale tým Easter Cupu šel ještě o jeden krok vpřed a to tím, že slavnosntí zahájení, dovednostní soutěže a finální zápasy všech kategorií – se vždy profesionálně přenášely živě na portál www.tvcom.cz za kterého je také mohli v realném čase sledovat lidé z celého světa a fandit tak svým hráčům z domova.

Zmiňované videoreporty a záznamy všech slavnostních zahájení, dovednostních soutěží a finálových utkání najdete hezky po hromadě všechny zde http://www.avantgardsporttv.cz/videa/8/Easter-Cup/ a v případě že vás zajímá historie facebookových příspěvků tak vše najdete zde https://www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/ .

Informační souhrny z kařdé kategorie pak také na těchto odkazech
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1273/Easter-Cup-2017---Kategorie-U8---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1282/Easter-Cup-2017---Kategorie-U10---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1292/Easter-Cup-2017---Kategorie-U12---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1277/Easter-Cup-2017---Kategorie-U13---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1288/Easter-Cup-2017---Kategorie-U14---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1279/Easter-Cup-2017---Kategorie-U15---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1281/Easter-Cup-2017---Kategorie-U16---Shrnuti/

Easter Cup 2017 je za námi, všem zúčastněným, všem hráčům, všem návštěvníkům, všem trenérům, manažerům a všem fanouškům děkujeme za vaši účast a podporu a těšíme se na vás při další příležitosti.

FaLang translation system by Faboba

Easter cup 2018

Christmas cup-aktuálně

Easter cup 2018

více zde

Partneři


 
Powered by Joomla!. Design by: free joomla theme simulator  Valid XHTML and CSS.