Novinky

Ve dnech 31. března až 23. dubna se v Mostě a částečně v Litvínově odehrál již 16. a zatím rekordně největší ročník hokejového mega-šampionátu Easter Cup s přesným názvem Easter Cup 2017, který se letos skládal z celkem sedmi dílčích turnajů různých věkových kategoríí – U8, U10, U12, U13, U14, U15 a U16. Na turnaj se sjela mužstva ze Slovenska, Holandska, Belgie, Finska, Francie, Ukrajiny, Rakouska, Německa, Ruska, Běloruska, Slovinska, Švédska, Švýcarska a samozřejmě Česka – zkrátka z pomalu celé Evropy. Jednotlivé turnaje měly vždy své slavnostní zahájení s doprovodným kulturním programem o který se postaral dětský rockový sbor Melodica z Bíliny a oddíl Krasobruslení Most, po té nastoupené týmy slavnostně uvítal primátor Města Mostu nebo některý z jeho náměstků, popřál jim hodně štěstí do hry což pak vystřídalo znění národní hymny všech nastoupenách týmů. Slavnostní zahájení bylo pak vždy vystřídáno dovednostní soutěží v disciplínách rychlost na jedno kolo, slalom s pukem, rychlost střely, střela na přesnost a samostatné nájezdy pro brankaře i střelce. Každý turnaj měl samozřejmě i velké finále – na finálový zápas týmy také nastoupily při svých národních hymnách a po velkolepém finále se pak všem týmům a hráčům předalo ocenění za jejich výkony z celého turnaje.

Nejen pro všechny zúčastněné ale i pro celé Město byl Easter Cup 2017 vydatnou záležitostí a jeho atmosféra byla všude, parkoviště před Mosteckým zimákem bylo permanentně k prasknutí plné a město zažilo opravdu nášup turistické aktivity. Všem hostům se v Mostě opravdu líbilo, chválili si jak se k nim Mostečané chovají, chválili si příjemné prostředí, líbil se Hněvín, líbil se také  Kostel Nanebevzetí Panny Marie ale i řada dalších míst které mužstva ve volném čase navštívila – každý koho jsme se zeptali nám bez přemýšlení řřekl že již teď během turnaje se těší na další ročník a další návštěvu Mostu. Že se něco děje, bylo znát na první pohled při pohledu na stadion protože i venku před ním to žilo, pokaždé kdy to počasí dovolilo se venku hrálo, trénovalo a pod taktovkou Dje Milana se doslova "pařilo" o různé ceny přičemž i místní se často do této zábavy rádi připojili. Vevnitř na zimáku to pak vřelo sportovním duchem, když zrovna nebylo zahájení, dovednostní soutěže nebo ukončení tak se hrálo jako o závod. Hlediště často byla plná rodičů a přátel hráčů kteří svým blízkým hlasitě fandili. Bubny, řechtačky, trubky a hlasité davové skandování týmových jmen se stalo denním chlebem všech účastníků, často to byla zábava, často trochu nervy, často slzy a často i velká radost z jednotlivých gólů a vyhraných zápasů. Trenéři všech týmů se jednoznačně shodli že takový turnaj je pro mladé hráče neuvěřitelně drahou zkušenností a příležitostí si mnohdy poprvé zahrát ten pravý hokej proti tolika týmům z tolika zemí a že organizace turnaje je na velmi vysoké úrovni – o všechny bylo dobře postaráno, zázemí, ubytování, stravování, zdravotní pomoc, komunikace v různých jazycích – nic nikomu nechybělo a vše fungovalo.

Z hlediska organizace byl Easter Cup 2017 posílen i v oblasti mediální a sociálních sítí. Každý den se na stránku Facebooku @AvantgardHockeyCZE v jednom kuse přidávalo různé aktuální info a zajímavosti a to přímo z místa dění – denně rozhovory s trénery i hráči různých tůmů, fotky, krátká videa a krátké zprávičky o tom co se zrovna děje ať už ze slavnostních ceremonií či z herního maratonu vždy v realném čase hned na síť což rodiče a přítelé hráčů z Evropy kteří museli zůstat doma uviítali. Na příspěvky reagovali, sdíleli je a v některých případech dokonce i poprosili o něco málo obrázků ze hry konkrétního týmu a vždy jim bylo vyhověno. Facebook jako v dnešní době nejmocnější nástroj pro rychlé a dostupné předání informací se také patřičně odkazoval na web www.eastercup.cz kde mohli návštěvníci nahlédnout na tabulky, výsledky a další užitečné informace. Easter Cup 2017 s tímto zašel ještě o kousek dál a krom živé sociální sítě byl z každé kategorie realizován také shrnující videoreport na kterém byla vždy zachycena atmosféra a průřez děním celého turnaje na stadionu i před ním. Díky připravenosti byla zachycena také dnes již notoricky známá bitka která se odehrála těsně po zápase o 3. místo kategorie U16 mezi týmy Liba Academy 11 Košice ze Slovenska a HC Brest z Běloruska při které se hráči z Brestu pustili i do jednoho z rozhodčích. Bitka v rámci dnů obletěla doslova celý svět a Easter Cup se tak stal světové známým turnajem. Kromě videoreportů ale tým Easter Cupu šel ještě o jeden krok vpřed a to tím, že slavnosntí zahájení, dovednostní soutěže a finální zápasy všech kategorií – se vždy profesionálně přenášely živě na portál www.tvcom.cz za kterého je také mohli v realném čase sledovat lidé z celého světa a fandit tak svým hráčům z domova.

Zmiňované videoreporty a záznamy všech slavnostních zahájení, dovednostních soutěží a finálových utkání najdete hezky po hromadě všechny zde http://www.avantgardsporttv.cz/videa/8/Easter-Cup/ a v případě že vás zajímá historie facebookových příspěvků tak vše najdete zde https://www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/ .

Informační souhrny z kařdé kategorie pak také na těchto odkazech
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1273/Easter-Cup-2017---Kategorie-U8---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1282/Easter-Cup-2017---Kategorie-U10---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1292/Easter-Cup-2017---Kategorie-U12---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1277/Easter-Cup-2017---Kategorie-U13---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1288/Easter-Cup-2017---Kategorie-U14---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1279/Easter-Cup-2017---Kategorie-U15---Shrnuti/
http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1281/Easter-Cup-2017---Kategorie-U16---Shrnuti/

Easter Cup 2017 je za námi, všem zúčastněným, všem hráčům, všem návštěvníkům, všem trenérům, manažerům a všem fanouškům děkujeme za vaši účast a podporu a těšíme se na vás při další příležitosti.

FaLang translation system by Faboba

CHRISTMAS CUP 2018

více zde

Easter cup 2019

více zde

Summer cup 2018

více zde

Partneři


 
Powered by Joomla!. Design by: free joomla theme simulator  Valid XHTML and CSS.