News
  • Image
    HOCKEY TOURNAMENT

    Easter Cup 2020

    19th International Youth Hockey Tournament
    Most & Bílina, Czech Republic

  • Image
    HOCKEY TOURNAMENT

    Christmas Cup 2019

    21st International Youth Hockey Tournament
    Most & Bílina, Czech Republic

  • Image
    AVANTGARD HOCKEY

    WEEKEND CAMP 2019

    2 days only 110 €

  • Image
    AVANTGARD HOCKEY

    HOCKEY SCHOOL 2019

    August, 04 – 09, price 379 €
    August, 11 – 16, price 379 €
    2 weeks only 659 €

NEWS

Easter Cup 2018

Result Easter Cup 2018

Author: Zdeněk Kolman | Posted: | Category:

22. 4. Easter Cup 2018 - cat. 2001 - Champions

1. Liba 11 Hockey Academy (Sk), 2. KalPa (Fin), 3. Marupe/AKO Riga (Lv), 4. Blues Juniors Blue (Fin), 5. Okanagan HCE (A), 6. Avantgard Hockey (Eu), 7. Slovakia Talents (Sk), 8. MŠKM Trebišov (Sk), 9. Slovakia Talents (Sk), 10. Herning IK (Dk), 11. Secler Select (Ro), 12. Mostečtí Lvi (Cz), 13. Vojens IK (Dk)

nejlepší hráči turnaje / best players of tournament

brankář/goalkeeper: Roman Rychlik (Liba 11 Academy)
obránce/defender: Jerry Kilpimma (KalPa)
útočník/forvard: Aleksandrs Fridenbergs (Marupe AKO Riga)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Michal Jasanec (Slovakia Talents)


20. 4. Easter cup 2018 - cat. 2003 - Champions

1. Serebjanye Akuly (Rus), 2. Czech Stars Team (Cz), 3. International Select Team RHINOS (Sk), 4. Sky Blue Bratislava (Sk), 5. Mostečtí Lvi (Cz), 6. HC Slovan Bratislava (Sk)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Daniel Hybáček (Sky Blue Bratislava)
obránce/defender: Nikita Ivanov (Serebjanye Akuly)
útočník/forvard: Viacheslav Melikov (Serebjanye Akuly)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Matúš Hadušovský (Team Rhinos)

dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Matúš Hadušovský (Team Rhinos)
slalom - slalom: Filip Molnár (Sky Blue Bratislava)
přesnost/shoot on target: Kryštof Červenka (Czech Stars Team)
penalty-hráč/player: Daniel Šoustek (Mostecký Lvi)
penalty-brankář/goalkeeper: Daniel Ciple (Czech Stars Team)


16. 4. Easter cup 2018 - cat. 2002 - Champions

1. BK Havlíčkův Brod (Cz), 2. HC Kony Hoekj (Cz), 3. HC Kleipeda (Lt), 4. EHC 80 Nürnberg (D), 5. Serebjanye Akuly (Rus), 6. Avantgard Hockey (Cz), 7. Phantoms Antwerp (B), 8. HC Innsbruck (A), 9. Ratingen Ice Aliens (D)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Martin Haspra (Avantgard Hockey)
obránce/defender: Martin Zych (BK Havlíčkův Brod)
útočník/forvard: Daniel Hledík (HC Kony Hokej)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Eimantas Noreika (HC Kleipeda)


dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Tobias Werner (EHC Nürnberg)
slalom - slalom: Leon Schmeiser (HC Insbruck)
přesnost/shoot on target: Maksimov Grigorii (Serebjanye Akuly)
penalty-hráč/player: Adam Rauš (BK Havlíčkův Brod)
penalty-brankář/goalkeeper: Filip Krejčí (BK Havlíčkův Brod)


8. 4. Easter cup 2018 - cat. 2005 - Champions

HC Sparta Praha (Cz)

Ice Arena Most
1. HC Sparta Praha (Cz), 2. Czech Stars Team (Cz), 3. Serebjanye Akuly (Rus), 4. Kiekkoheit Salo (Fin), 5. Grüner Hockey (N), 6. Mostecký výběr (Cz), 7. Debreceni Hoki Klub (H), 8. EHC Freiburg (D)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Otto Keto (Kiekkoheit Salo)
obránce/defender: Ivan Vlanovsiy (Serebjanye Akuly)
útočník/forvard: Martin Vašíček (HC Sparta Praha)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Joseph Melichar ( Czech Stars Team)


dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Aliev Bah (Grüner Hockey)
slalom - slalom: Jan Šprynar (Czech Stars Team)
přesnost/shoot on target: Max Šrámek (HC Sparta Praha)
penalty-hráč/player:Jiří Pospíšil (HC Sparta Praha)
penalty-brankář/goalkeeper: Jiří Tesař (Czech Stars Team)


Ice Arena Bílina
1. Raubichi (By), 2. Kristal Berdsk (Rus), 3. Riga (Lv), 4. HC Draci Bílina (Cz), 5. Szecler Select (Ro), 6. Herning IK 1 (Den), 7. Herning IK 2 (Den)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Valdemar Andersen (Herning IK 1)
obránce/defender: Mazur Aliaksei (Raubichi)
útočník/forvard: Starovoitov Artem (HK Kristal Berdsk)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Robert Chlán (HC Draci Bílina)


Dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Munits Matvei (HK Kristal Berdsk)
slalom - slalom: Robert Chlán (HC Draci Bílina)
přesnost/shoot on target: Lukáš Sochor (HC Draci Bílina)
penalty-hráč/player: Hjalte Thomsen (Herning IK 1)
penalty-brankář/goalkeeper: Valdemar Andersen (Herning IK 1)


4. 4. Easter cup 2018 - cat. 2006 - Champions

1. Czech Stars Team (Cz), 2. Salute Germany (D), 3. Hungary Talent (H), 4. Mostecký výběr (Cz), 5. Dinamo Minsk (By), 6. Bavarian Lions (D), 7. Eislöwen Dresden (D), 8. KMH Budapest (H)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Lemart Neisse (Salute Germany)
obránce/defender: Petr Soušek (Czech Stars Team)
útočník/forvard: Jan Peroutka (Mostecký výběr)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Sebestyen Bareit (Hungary Talent)


dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Birta Levente (Hungary Talent)
slalom - slalom: Zsombor Kuminka (Hungary Talent)
přesnost/shoot on target: Andor Bardos (Hungary Talent)
penalty-hráč/player: David Kulpinau (Salute Germany)
penalty-brankář/goalkeeper: Arseni Radzkou (Dinamo Minsk)


1. 4. Easter cup 2018 - cat. 2010 - Champions

1. North Stars (Cz), 2. Slovakia Talents (Sk), 3. HC Klaipeda (Lt), 4. Czech Stars Team 09 (Cz), 5. zech Stars Team 1 (Cz), 6. Mostečtí Lvi (Cz), 7. HC Litvínov (Cz), 8. Sdjushor Minsk (By)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Ondřej Škaloud (Mostečtí Lvi)
obránce/defender: Pavel Jirotka (North Stars)
útočník/forvard: Arel Albert (Slovakia Talents)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Petr Heller (North Stars)


dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Oliver Kharboutli (North Stars)
slalom - slalom: Marián Hodek (HC Litvínov)
přesnost/shoot on target: Marek Spálenka (HC Litvínov)
penalty-hráč/player: Aistis Sobutas (HC Klaipeda)
penalty-brankář/goalkeeper: Nojus Narmontas (HC Klaipeda)


29. 3. Easter cup 2018 - cat. 2007 - Champions

1. Czech Stars Team 1 (Cz), 2. North Stars (Cz), 3. Wild Bisons (D), 4. Czech Stars Team 2 (Cz), 5. Mostečtí Lvi (Cz), 6. Avantgard Hockey (Eu), 7. Koziolki Poznaň (Pl)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Jan Mikurov (Wild Bisons)
obránce/defender: David Sinkule (Mostěčtí Lvi)
útočník/forvard: Vít Zahejský (Czech Stars Team)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: David Dörinng (North Stars)


dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Nikita Kessler (Wild Bisons)
slalom - slalom: Jaroslav Štěpánek (Mostečtí Lvi)
přesnost/shoot on target: David Sinkule (Mostečtí Lvi)
penalty-hráč/player: Wincenty Wojtkowiak (Koziolki Poznaň)
penalty-brankář/goalkeeper: Ondřej Semorád (Czech Stars Team 2)


25. 3. Easter cup 2018 - cat. 2010/2011 - Champions

1. Czech Stars Team 1 (Cz), 2. Avantgard Hockey (Eu), 3. WTT Slovakia Talents (Sk), 4. Junost Minsk 1 (By), 5. Kryzhynka Kiev (Ua), 6. HC Draci Bílina (Cz), 7. ITM Future Litvínov (Cz), 8. Czech Stars Team 2 (Cz), 9. HC Slovan Louny (Cz), 10. Siberian Penguins (Rus), 11. Mostečtí Lvi (Cz), 12. Junost Minsk 2 (By)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament

brankář/goalkeeper: Roman Špoták (WTT Slovakia Talents)
hráč/player: Mykyta Staskevych (Kryzhynka Kiev)


Dovednostní soutěže/skill competetions

rychlost/speed: Matvey Klimov (Sibirskije Pengviny)
slalom - slalom: Daniel Bašňák (WTT Slovakia Talents)
přesnost/shoot on target: Tadeáš Grunt (HC Slovan Louny)
penalty-hráč/player: Vojta Freiberg (Czech Stars Team 1)
penalty-brankář/goalkeeper: Vojtěch Řehák (HC Draci Bílina)

WEEKEND CAMP

HOCKEY SCHOOL

CHRISTMAS CUP


EASTER CUP